ЗНО - 2016

Шановні майбутні абітурієнти!
ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ 10-Х, 11-Х КЛАСІВ, А ТАКОЖ ВИПУСКНИКІВ МИНУЛИХ РОКІВ взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні! Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти (далі – пробне ЗНО, пробне тестування) – це добровільне тестування осіб, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів України (далі – ВНЗ). Пробне тестування проводиться за кошти фізичних (юридичних) осіб. Вартість одного пробного тестування складає 111 грн.


Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО-2016
Назва предмета тестуванняКількість тестових завданьЧас відведений на виконання тесту, хвилинМаксимальна кількість балів за виконання усіх завдань тесту
Українська мова і література
58180104
Математика
3318062
Історія України6015094
Фізика3418056
Хімія5015080
Біологія5012076
Географія5815092
Іноземні мови
(англійська, німецька, французька, іспанська)
4312056
Російська мова5115088


Матеріали ЗНО-2015 року



Що таке тестовий бал,  як він визначається й конвертується в оцінку (бал) за рейтинговою шкалою 100 – 200?

Тестові бали – сума балів, отриманих за виконання завдань тесту.
Підрахувати тестові бали учасник тестування може одразу після оприлюднення правильних відповідей до завдань тесту (розміщуються на сайті центру після 16:00 наступного дня після проведення), використовуючи схеми оцінювання завдань тесту, які містяться в підрозділі  "Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО 2015 року".

Як визначаються результати зовнішнього оцінювання за 100-бальною шкалою?

Цей процес складається з кількох етапів.
  • Спочатку обчислюють тестовий бал кожного учасника – суму балів, отриманих за виконання завдань тесту.
  • Потім тестовий бал конвертується, тобто за спеціальною процедурою перетворюється на шкальований бал – оцінку за 100-бальною шкалою,  а саме обчислюється процентний ранг (процентиль) кожного учасника тестування – це відсоток учасників, тестові бали яких не перевищують тестовий бал конкретного учасника. Використовуючи такий розподіл, і визначають оцінки за шкалою 100 – 200 для реального розподілу тестових балів.
  • Заключним етапом опрацювання результатів тестування є їх розміщення на інформаційних сторінках учасників та опублікування таблиць переведення тестових балів в оцінки за шкалою 100-200 балів з кожного предмета (сесії предмета).
  • Наголошуємо, що кожному року, предмету та сесії тестування відповідає своя окрема таблиця переведення балів, тому використання таблиць минулих років (інших сесій) не є коректним для визначення балів за шкалою 100-200.

    Чи може учасник ЗНО одразу після складання тесту визначити свій тестовий бал і бали за рейтинговою шкалою 100-200 балів?

    Учасник може визначити лише свій результат у тестових балах. Порахувати кількість набраних тестових балів можна одразу після оприлюднення правильних відповідей до завдань тесту.
    З’ясувати свій результат у балах за рейтинговою шкалою (100 – 200 балів) буде неможливо до оприлюднення таблиці переведення тестових балів у шкальовані. Адже вона створюється лише після того, як роботи всіх учасників із відповідного предмета, сесії і року тестування перевірені.

    Чи можна за тестовими балами приблизно передбачити свій шкальований бал?

    Чим більше завдань правильно виконав учасник, тим вірогідніше, що він випередив більше абітурієнтів. А отже, його результат за шкалою 100 – 200 буде кращим.
    Між тестовими і шкальованими балами є істотна відмінність. Величина тестового бала абітурієнта залежить лише від кількості і типу завдань, які він розв’язав. Природа шкальованого бала зовсім інша: його величина залежить від того, яку кількість учасників тестування (у відсотках) випередив певний абітурієнт.

    Матеріали ЗНО 2009-2013 років

    Немає коментарів:

    Дописати коментар